Sztandar

SZTANDAR

Płat sztandaru stanowi tkanina w kształcie kwadratu o wymiarach 100 x 100 cm. Rewers ma tło zielone, zdobi go dewiza szkoły, którą jest otwarta księga symbolizująca zdobywanie wiedzy, nad nią widnieje symbol ekologii - drzewo, zza którego wyłania się jeleń z promieniejącym złotym krzyżem, jako znak św. Huberta. Wokół dewizy widnieje pełna nazwa szkoły: Zespół Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie. Dewizę szkoły podkreśla motto działań edukacyjnych o treści „Staliśmy się bogatsi o miłość do przyrody.” Dla podkreślenia więzi uczuciowych i patriotyzmu lokalnego, u góry płata widnieją herby Góry i Czerniny. U dołu znajdują się daty: 1945 - rozpoczęcie działalności szkoły w Czerninie i 2005 - jubileusz 60-lecia, uroczystość nadania imienia i przekazania sztandaru.

Awers ma tło czerwone ze srebrnym wizerunkiem Orła Białego. Srebrny napis „Młode serca i umysły Ojczyźnie” podkreśla wierność symbolom i wartościom narodowym oraz miłość do Ojczyzny. Brzegi płata są zakończone frędzlami koloru złotego.